אור תורה סטון - Ohr Torah Stone
contribute english
יד לאישה - סיוע לנשים עגונות ומסורבות גט - Yad L'isha
   
 
 
 

מי אנחנו

במדינת ישראל, מספר מקרי הגירושין בשנים האחרונות נמצא בעליה מתמדת. אצל רבים מהזוגות הליך הגירושין מלווה במתח וקונפליקים. הגבר, ברצונו נותן את הגט ומציאות זו מציבה את האישה לפעמים בעמדת נחיתות  מול הבעל. המקרים מעטים מחייב בית הדין הרבני את הבעל להתגרש, על אף חוסר רצונו, וכך פעמים רבות, נאלצת האישה להשיג את מתן הגט באמצעות ויתורים כלכליים בתחום מזונות הילדים, בנוגע לרכוש משותף ואף להתפשר בתחום הסדרי הראייה של הילדים.
 ארגון יד לאישה ע''ש מוניקה דניס גולדברג, מיסודה של רשת אור תורה סטון, הוקם כדי לסייע לאותן נשים שלא מצליחות להשיג את הגט בתנאים של כבוד. הארגון הוקם בשנת תשנ"ז (1997) כהמשך למכון להכשרת טוענות בית דין. עובדות הארגון, כולן טוענות רבניות מוסמכות, בוגרות המכון להכשרת טוענות בית דין, וחלקן אף עו"ד, מטפלות במקרים קשים של מסורבות גט ועגונות.

ארגון יד לאשה מפעיל קו חם הנותן מענה רגשי ומעשי לנשים הנמצאות בהליכי גירושין, כמו כן, ניתנת לכל פונה פגישת ייעוץ משפטי חינם בעניין גירושין, בפגישה מקבלת הפונה סקירה משפטית על מצבה ונפרשות בפניה דרכי הפעולה האפשריות, כמו גם הפניה לגורמים מייצגים.

עיקר פעילות הארגון היא בייצוג נשים מסורבות גט ועגונות בבית הדין הרבני בתביעות לחיוב וכפיית גט.
אנו מוציאים יחד עם "מרכז רקמן" את עלון  "הדין והדיין" ובו פסקי דין רבניים. העלון נשלח לכל אנשי המקצוע בתחום דיני משפחה עורכי דין, טוענים רבניים, שופטים, דיינים ואנשי אקדמיה.

יד לאשה פועל להעלאת מודעות של בעיית העגונות ומסורבות הגט – בדרך של מתן הרצאות וקיום ימי עיון הן לקהל הרחב והן לקהיליה המשפטית, הרבנית ועוד.

יד לאשה דואג לתמיכה נפשית של לקוחותיו בעזרת שיתוף פעולה עם גומא, בית הספר למאמנים ומגשרים ועם בוגרות התכנית לאימון בגישה יהודית "כוונה"  ומאפשר לכל לקוחה לעבור תהליך של העצמה עצמית בדרך של אימון.

יד לאשה פועל גם לשינוי מדיניות ציבורית ולתיקון החוק, בכדי להקל ולפתור את בעיית העגונות – זאת מול הנציגים המקצועיים במשרד המשפטים ועל ידי ייזום ניסוח וקידום הצעות חוק ודיונים בועדות הכנסת.
יד לאשה מסייעת לאלפי נשים בשנה דרך ייעוץ בקו החם, פגישות יעוץ וייצוג בבתי הדין הרבניים ברחבי הארץ. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

             בניית אתרים דיגידם בניית אתרים

  קו חם יד לאשה למסורבות גט ועגונות1800-200-380  |   yadlaisha@yadlaisha.org.il  |   facebook